Српски|Shqip|

Zv/ambasadori i OSBE-së, Michael Uyehara, me bashkëpunëtorët e tij, vizitoi sot Komunën e Bujanocit.

11/05/2017

 

Në takim u shtrua kërkesa e vazhdueshme për pjesmarrjen e kryetarëve të komunave Bujanoc e Preshevë në takimin e miqëve të jugut, duke konstatuar se për gjendjen në këto komuna, para ambasadorëve, duhet të raportojnë udhëheqësit lokal.

Gjatë takimit u theksua rëndësia e bashkëpunimit të ngusht me OSBE-në, funksionimi i Fakultetit ekonomik në Bujanoc si dhe situata e përgjithshme në Luginë të Preshevës.

Last modified: 22/06/2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.